Pravidla

Snahou tohoto webu je ukázat to nejzajímavější z leteckých snímků celé České republiky. Osobně bych se chtěl podívat všude, ale asi bych to nestihl. Nevadí, možná už tam byli jiní a nechají vás podívat se na jejich díla. Za tímto účelem jsou zde sepsána pravidla, jak to celé funguje.

Zveřejňování fotografií

Fotogalerie je členěna na jednotlivá témata a ty pak na jednotlivé stránky. Každá stránka má svoje téma. Město, zámek, řeka a tak podobně. Na stránce jsou potom fotografie k tématu. Nad nimi je uveden jejich autor, odkaz na jeho stránky, případně text, který autor uzná za vhodný. Fotografie mohou být překopírovány na stránky flyfoto, nebo pouze z našich stránek odkazováno na stránky autora. Veškerá autorská práva zůstávají na straně autora, zde se fotky pouze vystavují. Autor má právo kdykoli odvolat souhlas s publikací jeho fotografií a my je neprodleně odstraníme. Ukázka publikace cizí fotografie pomocí odkazu je například tady. Fotografie mohou přímo v obrázku obrázku obsahovat kontakt na autora či vodotisk chránící fotografii.

Facebook

Nejlepší fotografie vystavujeme také na stránkách Flyfoto letecké fotografie na sociální síti Facebook. Kromě vlastních snímků tam sdílíme i další díla, jak je to na facebooku zvykem, dokonce občas nepohrdneme i obrázkem či videem ze světa. Vždy však uvádíme odkaz na autora díla.

Použití fotografií

Veškerá autorská práva vystavených fotografií náleží jejich autorům. Pokud má kdokoli zájem použít vystavené fotografie, musí kontaktovat autora. Fotografie označené logem FLyFOTO jsou volně k použití při dodržení následujících pravidel. Na fotografie nebo jednotlivé stránky je možné odkazovat z jiných stránek na internetu. Je možné publikovat naše fotografie, avšak pouze bez úprav a s uvedením kontaktu na autora. Je zakázáno bezplatné používání fotografiích v materiálech které porušují zákony, dobré mravy nebo propagují politické strany a hnutí. V případě publikace na internetu je podmínkou hypertextový odkaz na www.flyfoto.cz umístěný nad nebo pod fotografií. Fotografie nesmí být upravovány ořezem, nesmí z nich být odstraněno logo autora ani vodotisk.

Budoucnost

V budoucnu bychom rádi vytvořili katalog jednotlivých autorů, sepsali nějaké eseje o létání, technice a dalších příbuzných tématech. Pokud budou stránky dobře fungovat, zaslouží si časem modernizaci, možná i fotobanku s možností prodeje fotografií. Ale zatím jsme jen na začátku, tak se do toho pustíme a uvidíme jak to dopadne.

sepsáno 16.5.2012, doplněno 13.4.2013          Zdeněk Fiedler